شهرستان بهار

تاکید بر حفظ حقوق مالکان در راستای عدالت شهری در توزیع خدمات

شناسه خبر: ۸۵۶۵
تاکید بر حفظ حقوق مالکان در راستای عدالت شهری در توزیع خدمات

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه وشهرسازی همدان از تشکیل جلسه کمیسیون ماده پنج طرح تفصیلی شهرهای بهار و نهاوند خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، مریم سمایی بیان کرد: این جلسه در راستای رسیدگی به مشکلات شهروندان و سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح تفصیلی از جمله بازگشایی و تعریض معابر، تحقق پذیری کاربریهای عمومی و غیر انتفاعی شهری تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه اعضاء ضمن در نظرگرفتن حقوق مالکان برحفظ حقوق تمامی شهروندان در راستای عدالت شهری درتوزیع خدمات تاکید نمودند و اولویت را بر رعایت ضوابط و مقررات مصوب و احداث معابر و شبکه دسترسی مناسب مبتنی بر واقعیتهای کنونی شهر قراردادند.

وی ادامه داد: از جمله پروندههای بررسی شده در این جلسه، کمک به تکمیل و تعریض و جابهجایی دور برگردان کوی آقا نور جهت تسهیل در رفت و آمد عمومی و حل مشکلات ترافیکی محله، اصلاح ضوابط پله فرار بر اساس مقررات ملی ساختمان ،جابهجایی برخی کاربریها و ابقاء کاربری های مسکونی بوده که تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

سمایی یادآورشد: ضمن اینکه با برخی از پیشنهادات نیز از جمله حذف معابر ،افزایش سطح اشغال و تغییر کاربری ها که با منافع عمومی شهر و شهروندان در تناقض بود مخالفت شد.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه وشهرسازی استان همدان ادامه داد: در این ارتباط برخی مسائل شهر بهار از جمله تغییرات اصلاح کاربری ها نیزمطرح و با توجه به اهداف طرح های مصوب اتخاذ تصمیم شد.

سمایی در پایان خاطرنشان ساخت: در این جلسه بر توسعه و توزیع امکانات و دسترسی برابر برای همه شهروندان واولویت اقدام کمیسیون ماده پنج بر روی مسائل ضروری شهروندان و حرکت در چارچوب ضوابط و مقررات تاکید شد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر