شهرستان بهار

در بازدید از خبرگزاری ایلنا عنوان شد :

پوشش یکصد هزار نفری بیمه اجتماعی روستایی در استان همدان/ معافیت پرداخت حق بیمه برای افراد خسارت دیده در سیل اخیر

شناسه خبر: ۸۵۶۶
 پوشش یکصد هزار نفری بیمه اجتماعی روستایی در استان همدان/ معافیت پرداخت حق بیمه برای افراد خسارت دیده در سیل اخیر

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان از پوشش یکصد هزار نفری بیمه‌ای این صندوق در استان همدان خبر داد و گفت: ۵ هزار نفر از جمعیت زیر پوشش این بیمه در استان مستمری دریافت می‌کنند.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرنگار ایلنا، «مهدی سماواتی» در بازدید از خبرگزاری ایلنا در همدان، نقش رسانه را در روشنگری و اطلاعرسانی بیبدیل دانست و اظهار داشت: در جهان ارتباطات و جامع اطلاعاتی چشمپوشی از نقش رسانه غیرعاقلانه و غیرمنطقی است.

او با اشاره به اینکه جلوگیری از مهاجرت روستاییان، کاهش اختلاف طبقاتی، تامین امنیت اجتماعی و توزیع عادلانه درآمد از مهمترین اهداف صندوق بیمه اجتماعی است، افزود: روستاییان و افراد ساکن شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه و پس از رسیدن به سن ۶۵ سالگی بازنشسته محسوب میشوند و هرماه مستمری میگیرند.

سماواتی افزود: دولت به ازای مبلغ پرداختی توسط فرد ۲ برابر آن را به عنوان سهم دولت در حمایت از افراد روستایی و عشایری به صندوق پرداخت میکند.

وی ادامه داد: ۷۱ هزار خانوار فاقد بیمه در استان همدان شناسایی شده است و تحت پوشش قرار دادن این تعداد در اولویت صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار دارد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان همدان گفت: در استان همدان ۴۷ کارگزار رسمی؛ روستا به روستا میروند تا روستاییان و عشایر را به عضویت این صندوق درآورند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر همدان بیان کرد: کارگزاران مسئولیت اطلاع رسانی، ثبتنام و تمدید افراد را در مناطق تحت پوشش برعهده دارند و افراد مشمول با مراجعه به دفاتر کارگزاری اطلاعات خود را در سامانه صندوق ثبت میکنند.

وی در ادامه اظهار داشت: در چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی به ۴۰ روستایی و عشایر استان همدان حکم مستمری فوتی و از کارافتادگی اهدا شد.

سماواتی افزود: در راستای ارائه خدمات دولت الکترونیک تمامی امور صندوق بیمه روستاییان و عشایر از جمله ثبت نام ، پرداخت حق بیمه، تمدید و انجام امور مربوط به تعهدات صندوق به صورت الکترونیکی صورت می گیرد و سامانه الکترونیکی صندوق سامانه سبا به سامانههای ثبت احوال، راهداری، بانک کشاورزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متصل شده است که این موضوع میزان رضایتمندی بیمهشدگان را افزایش و موجب شده کارگزاران صندوق در مناطق در کمترین زمان ممکن امور بیمهای افراد را انجام داده و از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری کنند.

سماواتی با بیان اینکه اطلاعرسانی، فرهنگسازی و اعتمادسازی، سه مشکل این صندوق بیمهای است، اضافه کرد: در جذب بانوان مشکل داریم به طوریکه از جمعیت یکصد هزار نفری تحت پوشش صندوق ۱۱ هزار نفر را بانوان تشکیل میدهند.

سماواتی اضافه کرد: افزایش چشمگیر اعضای صندوق، همدان را در رده سوم کشوری قرار داد و همچنین سال گذشته صندوق بیمه این استان به عنوان نمونه کشوری تقدیر شد.

سماواتی ادامه داد: در حال حاضر ۲۷۳ مستمری بگیر از کار افتاده، ۱۱۴۹ نفر مستمری بگیر بازنشسته و ۲۱۱۸ نفر مستمریبگیر فوتی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان عضویت دارند.

سماوات با بیان اینکه ۱۵۰۰ خانوار عشایری استان زیر پوشش صندوق بیمه روستایی و عشایر هستند، افزود: در حال حاضر جمعیت روستایی استان ۱۹۵ هزار خانوار است که یکصد هزار خانوار عضو صندوق شدهاند و میطلبد بقیه نیز عضو شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان تأکید کرد: در پایان سال گذشته در شهرستان همدان ۲۱۰۰ نفر، کبودر آهنگ ۱۵۵۰ نفر، نهاوند ۱۱۱۵ نفر، در رزن ۱۱۲۱ نفر و ملایر ۱۰۸۲ نفر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان قرار گرفتند.

سماواتی افزود: همچنین در شهرستان بهار ۸۵۱ نفر، اسدآباد ۶۹۹ نفر، تویسرکان ۶۷۲ نفر و فامنین ۴۳۵ نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان عضو شدند.

وی با بیان اینکه بخش مرکزی همدان، کبودراهنگ و بخش مرکزی نهاوند ۳ بخش اول استان به لحاظ افراد جذب شده در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند، عنوان کرد: در بخش مرکزی نهاوند ۱۸۱۷ نفر، کبودراهنگ ۱۰۹۵ نفر و در نهاوند ۷۴۴ نفر تحت پوشش این صندوق قرار گرفتند.

وی تأکید کرد: تا انتهای سال ۹۱؛ ۳۹ هزار و ۵۰۰ نفر عضو صندوق بیمه روستاییان بودند در حال حاضر درمجموع یکصد هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان قرار دارند.

سماواتی از معافیت پرداخت حق بیمه برای افراد خسارت دیده در سیل اخیر خبر داد و تصریح کرد: با شورای عالی رفاه رایزنی شده تا با تأیید مدیریت بحران استان افرادی که دچار مخاطره شدند، حق بیمه پرداخت نکنند.

وی با اشاره به اینکه سهمیه استان در سالجاری ۱۵ هزار نفر در نظر گرفته شده است، افزود: در حال حاضر ۳۴ درصد رشد آماری داشتیم و پیشبینی میشود ۷۰ درصد جذب داشته باشیم.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر