شهرستان بهار

کسب رتبه سوم تیم بشر دوستی آموزشگاه شهید باهنر شهر لالجین از توابع شهرستان بهار در المپیاد ملی «آماده»

شناسه خبر: ۸۶۱۶
کسب رتبه سوم تیم بشر دوستی آموزشگاه شهید باهنر شهر لالجین از توابع شهرستان بهار در المپیاد ملی «آماده»

معاون امور جوانان جمعیت هلال‌ احمر همدان گفت: به دنبال برگزاری هفتمین المپیاد استانی «آماده»، دانش آموزان دختر آموزشگاه «فرزانگان» ملایر با کسب بیشترین امتیاز به المپیاد ملی راه یافتند. رتبه دوم و سوم به اسدآباد و لالجین تعلق گرفت.

به گزارش نشاط شهر، مریم پاک بین روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: المپیاد آماده ابتدا در بعد درون مدرسهای و سپس منطقهای در شهرستان برگزار شد و منتخبان به هفتمین المپیاد استانی راه یافتند.

وی با بیان اینکه از هر شهرستان یک تیم از دانش آموزان دختر و در مجموع ۹ تیم در این المپیاد حضور یافتند اضافه کرد: پس از برگزاری آزمون عملی و کتبی بین این تیمها شهرستان ملایر رتبه نخست را کسب کرد همچنین دانش آموزان دختر مدرسه عصمت شهرستان اسدآباد و تیم بشر دوستی آموزشگاه شهید باهنر شهر لالجین از توابع شهرستان بهار در رتبههای بعدی قرار گرفتند.

معاون امور جوانان جمعیت هلالاحمر همدان اضافه کرد: هفتمین دوره المپیاد استانی «آماده» رقابت بین دانش آموزان پایه هشتم به مدت یک روز برگزار شد.

پاک بین اظهار داشت: هدف از برگزاری این المپیاد ترویج فرهنگ خود امدادی، تشکیل تیمهای آماده در مدارس مبتنی بر مدیریت بحران، افزایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری مدارس با تکیه بر تیمهای آماده برای مقابله با حوادث است.

وی گفت: دانش آموزان در هشت آیتم ارزیابی و کنترل علائم حیاتی و احیای قلبی، ریوی، خونریزی، پانسمان و بانداژ، شکستگی و آتل بندی، اسکان اضطراری، آزمون کتبی، پناه گیری و خروج ایمن و مهار آتش باهم به رقابت پردختند.

پاک بین بیان کرد: مرحله ملی المپیاد آماده اواخر تیر امسال با شرکت تیمهای برتر ۳۱ استان کشور به میزبانی بندر انزلی برگزار میشود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر