شهرستان بهار

اختصاص 211 میلیارد تومان در بخش توازن برای همدان

شناسه خبر: ۸۶۶۸
اختصاص 211 میلیارد تومان در بخش توازن برای همدان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان از اختصاص 211 میلیارد تومان اعتبار در بخش توازن برای همدان خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سید اسکندر صیدایی در شورای برنامهریزی استان با اشاره به توزیع اعتبارات در استان اظهار کرد: همواره منابع محدود و نیازها نامحدود است و باید اعتبارات طبق نیازسنجی و اولویت هزینه شود.

وی با اشاره به اینکه شرایط خاصی در کشور وجود دارد و فروش نفت در ماههای اخیر به 300 بشکه رسید در حالی که خط قرمز 900 بشکه بود گفت: طبق قانون اعتبار نفت باید در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته هزینه شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامهریزی استان همدان با بیان اینکه 420 هزار و 221 نفر از جمعیت استان کمتر توسعه یافتهاند افزود: 24 هزار و 331 نفر در شهرستان همدان، 33 هزار و 773 نفر در شهرستان ملایر، 31 هزار و 247 نفر در شهرستان نهاوند جزو جمعیت کمبرخوردارند.

وی تصریح کرد: 9 هزار و 38 نفر در شهرستان تویسرکان، بیش از 13 هزار نفر در اسدآباد، 141 هزار نفر در کبودراهنگ، 76 هزار نفر رزن، 36 هزار نفر در شهرستان درگزین، 42 هزار در شهرستان فامنین و 9 هزار 603 نفر در شهرستان بهار جزو جمعیت کمبرخوردار محسوب میشوند.

صیدایی با اشاره به اینکه بیشترین میزان جمعیت کمبرخوردار در شهرستان کبودراهنگ است خاطرنشان کرد: اعتبار در نظر گرفته شده برای کبودراهنگ از سه درصد نفت رقم 17 میلیارد و 900 میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه برای ملایر 4 میلیارد و 200 میلیون تومان در نظر گرفته شده است گفت: برای نهاوند 3 میلیارد و 900 میلیون تومان، اسدآباد یکمیلیارد و 700 میلیون تومان و تویسرکان یکمیلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان با اشاره به اینکه برای شهرستان همدان 3 میلیارد و 100 میلیون تومان در نظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: برای رزن 9 میلیارد و 700 میلیون تومان، درگزین 4 میلیارد و 600 میلیون تومان، فامنین 5 میلیارد و 400 میلیون تومان و بهار یکمیلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار تعریف شده است.

وی با اشاره به اینکه براساس قانون این اعتبارات باید در مناطق محروم هزینه شود و نظارت کامل روی آن صورت گیرد گفت: اعتبارات تملک استان در 10 فصل تعریف شده است.

صیدایی با بیان اینکه در اعتبارات تملک استانی قانون اجازه داده، پروژههایی که ماهیت استانی دارد، تفکیک شود افزود: بخشی از اعتبارات تملک به این موضوع و بخشی هم به تعمیر و تجهیز ساختمان نهادها و ادارات اختصاص پیدا میکند.

18 میلیارد تومان اعتبار تملک همدان

وی از اختصاص 18 میلیارد تومان اعتبار تملک استانی خبر داد و گفت: 14 میلیارد تومان اعتبار پروژههای استانی و 4 میلیارد تومان در خصوص تعمیر و تجهیز است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان با اشاره به اختصاص 500 میلیون تومان برای تعمیر و نگهداری اماکن ورزشی استان خاطرنشان کرد: در بازنگری طرح جامع استان 500 میلیون تومان اعتبار تعریف شده است.

وی با بیان اینکه 200 میلیون تومان برای تامین تجهیزات ورزشی آموزشگاههای استان اختصاص یافته است گفت: در تهیه طرح توسعه اشتغال روستاهای استان اعتباراتی تعیین شده که مطالعه دوسوم روستاها انجام شده است.

صیدایی با اشاره به اینکه در بازنگری آمایش سرزمین 200 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است افزود: 500 میلیون تومان برای تعمیر و تجهیز باغ موزه دفاع مقدس لحاظ شده است.

وی به اختصاص یک میلیارد تومان در تعمیر و تجهیز پاسگاههای انتظامی اشاره کرد و گفت: اعتباری برای تعمیر و تجهیز حوزههای علمیه در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامهریزی استان همدان با اشاره به اینکه یک میلیارد تومان در طراحی، جانمایی و اجرای سایت دفع پسماند شهری و روستایی در نظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: پروژههای که ماهیت استانی داشتهاند از ردیف بودجه شهرستانی جدا شدهاند.

211 میلیارد تومان اعتبار بخش توازن همدان

وی با بیان اینکه در ردیف بودجه توازن 21 شاخص مبنا قرار گرفته است افزود: 211 میلیارد تومان در بخش توازن اعتبار وجود دارد که ریالی خارج از قاعده نمیتوان توزیع کرد.

صیدایی با اشاره به اینکه طبق مصوبه کشوری توزیع اعتبارات براساس شاخص تعیین میشود خاطرنشان کرد: در بخش تملک سه ردیف اعتباری وجود دارد که یکی سه درصد نفت، دیگری تعمیر و تجهیز و پروژههای استانی و آن یکی توازن است.

وی با بیان اینکه در این سه بخش به تفکیک شهرستان اعتباراتی در نظر گرفته شده است گفت: برای شهرستان همدان 56 میلیارد و 535 میلیون تومان و ملایر 37 میلیارد و 431 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان با اشاره به اختصاص 31 میلیارد و 971 میلیون تومان برای شهرستان نهاوند و 17 میلیارد و 323 میلیون تومان شهرستان تویسرکان خاطرنشان کرد: اعتبار تعریف شده برای اسدآباد 21 میلیارد و 320 میلیون تومان و کبودراهنگ 32 میلیارد و 556 میلیون تومان است.

وی با اشاره به اینکه برای شهرستان رزن 16 میلیارد و 271 میلیون تومان و درگزین 12 میلیارد و 957 میلیون تومان در نظر گرفته شده است گفت: اعتبار شهرستان فامنین 19 میلیارد و 340 میلیون تومان و بهار 14 میلیارد و 163 میلیون تومان است.

صیدایی بیان کرد: 85 درصد اعتبارات تملک، ملی است.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر