شهرستان بهار

مدیر جهاد کشاورزی بهار :

برداشت کلزا از مزارع شهرستان بهار آغاز شد

شناسه خبر: ۸۶۸۷
 برداشت کلزا از مزارع شهرستان بهار آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار از آغاز برداشت کلزا از مزارع شهرستان بهار خبر داد و گفت: امسال حدود ۱۴۲ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به کشت کلزا اختصاص یافته است.

به گزارش نشاط شهر، هوشنگ کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر از آغاز برداشت کلزا از مزارع شهرستان بهار خبر داد و گفت: امسال حدود ۱۴۲ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به کشت کلزا اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه پیش بینی میشود امسال ۵۶۰ تن کلزا از مزارع شهرستان بهار برداشت شود، گفت: در حال حاضر ۳ دستگاه کمباین با هد مخصوص برداشت کلزا، در حال برداشت این محصول در شهرستان بهار است.

کرمی افزود: برداشت امسال در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۵ درصد بیشتر خواهد بود و دلیل آن استفاده از ارقام مناسب منطقه و اصلاح شده هیبرید است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار گفت: در سال جاری با اقدامات حمایتی دولت در اجرای برنامه خرید محصولات کشاورزی به ازای هر کیلوگرم محصول با ۲ درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت ۳۴ هزار و ۴۰۰ ریال پرداخت خواهد شد.

وی افزود: شهرستان بهار به علت خاک حاصلخیز از جمله مناطق مستعد برای کشت دانههای روغنی از جمله سویا و کلزا است و کاشت کلزا به دلیل حاصلخیز بودن اراضی کشاورزی شهرستان بهار و سودآوری این محصول نسبت به سایر محصولات موجب رغبت کشاورزان برای زیر کشت بردن این محصول شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار گفت: دانههای روغنی در بحث تامین روغن خوراکی، کنجاله دام و طیور و پایداری تولید غلات بسیار نقش آفرین است و کلزا در تناوب با گندم و جو کشت شده و سبب پایداری کشت این محصولات میشود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر