شهرستان بهار

حکایت خانه به دوشی متقاضیان مسکن ولایت در بهار

شناسه خبر: ۸۷۰۹
حکایت خانه به دوشی متقاضیان مسکن ولایت در بهار

تنها مانع پیشرفت ما در پیگیری های پروژه مسکن ولایت قراردادهایی بود که هفت سال پیش از سوی پیمانکار به مردم ارائه و به امضاء رسید.

به گزارش نشاط شهر، تنها مانع پیشرفت ما در پیگیری های پروژه مسکن ولایت قراردادهایی بود که هفت سال پیش از سوی پیمانکار به مردم ارائه و به امضاء رسید در حالی که این قراردادها یک طرفه و به نفع پیمانکار تنظیم شده بود و از ماهیت حقوقی لازم برخوردار نبود.

یکی از متقاضیان پروژه مسکن ولایت با بیان مطلب فوق به خبرنگار نشاط بهار افزود : برای بررسی و پیگیری مشکلات این پروژه به معاونت پیشگیری از جرایم استان مراجعه کردیم و با پیگیری های شهردار و شورای اسلامی شهر به این نتیجه رسیدیم که این پروژه مجددا مورد کارشناسی قرار بگیرد.

مهدی رهنما ادامه داد : یک هیئت ۳ نفره متشکل از کارشناسان رسمی دادگستری تشکیل و کارشناسی این پروژه به آنان ابلاغ شد؛ برای کارشناسی برخی از مفاد باید از قرارداد خارج می شد، در مفاد این قرارداد قیمت تمام شده لحاظ شده بود به علاوه ۲۰% سود مدیریت پیمانکار و دکتر محمدی برای تحویل پروژه طبق پیش بینی وعده ۲۴ ماه را داده بودند.

رهنما گفت : طبق قرارداد قبلی با حضور کارشناسان قیمت تمام شده حدودا ۱/۲۷۵۰۰۰ به وضع موجود بود و اگر هرگونه تجهیزاتی از قبیل آسانسور، دوربین، انشعاب آب و فاضلاب و.... نصب شود باید هزینه آن از سوی متقاضیان پرداخت شود؛ این قرارداد اسما ۱/۲۷۵۰۰۰ و رسما بالای ۱/۶۷۰۰۰۰ تومان می باشد.

او گفت : در حال حاضر معاونت پیشگیری از جرایم استان بازنشسته شده و جایگزین وی هنوز مشخص نیست و نتیجه کارشناسی به صورت مکتوب به دست ما نرسیده است، اما طبق قراردادی که با دکتر محمدی به نتیجه رسیدیم اینست که یک ماه پس از تسویه کامل حساب پیمانکار موظف است ظرف ۶ ماه مجموعه را تکمیل و به متقاضیان تحویل بدهد و بر اساس این قرارداد اگر زمان تحویل به هر دلیلی به تاخیر افتاد دکتر محمدی باید جریمه دیر کردن آن را به متقاضیان پرداخت کند؛ اولویت انتخاب واحد با افرادی است که زودتر تسویه حساب کنند.

رهنما در ادامه افزود : فسخ الخطاب برای تعیین واحد برای متقاضیان شخص دکتر محمدی می باشد؛ و در طی تاریخ تعیین شده اگر متقاضیان حساب خود را تسویه کنند کلیه قراردادهای قبلی فسخ خواهد شد و قرارداد جدیدی که در مجتمع قضایی با ۱۱ بند مورد تایید شده است به ثبت خواهد رسید و قرارداد قطعی و از شرطی بودن خارج خواهد شد و زمان تحویل مشخص خواهد شد.

او با بیان اینکه ۶۲ نفر از متقاضیان به وی حق وکالت به جزء فروش، شکایت، توافق، کارشناسی و... داده اند افزود : ما سند وکالت را به دادگستری تحویل داده ایم که ۱۴ نفر از متقاضیان پروژه مسکن ولایت از این توافق به علت مثلا اگر مالک، هستند یا سندی به نام دارند یا اینکه متاهل باشند یا قبلا از تسهیلات بانک مسکن برای ساخت و ساز استفاده کرده و... یارانه دولت به آنان تعلق نمی گیرد و از این توافق خارج شده اند.

در ادامه این نشست اکبری یکی دیگر از متقاضیان از حضور رئیس شورا حسین فیض الهی در این جلسه اظهار خرسندی کرد و افزود : ما از رئیس شورا حسین فیض الهی خواهشمندیم پیگیر اجرای طرح پل عابر پیاده برای این پروژه داشته باشند.


فردوس نبی پور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر