شهرستان بهار

جشنواره رضوی با معرفی ۵۷ برگزیده در بهار پایان یافت

شناسه خبر: ۸۷۵۷
جشنواره رضوی با معرفی ۵۷ برگزیده در بهار پایان یافت

آئین اختتامیه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان بهار با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و خادمین آستان قدس رضوی در سالن آیت الله بهاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از ایسنا، منطقه همدان، نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۵۷ برگزیده از بین ۷۰۳۹ نفر شرکت کننده در مقاطع سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسالان در شهرستان بهار برگزار شد.


در این مراسم با حضور مدیرکل کتابخانههای عمومی استان همدان، فرماندار شهرستان بهار، بخشداران، شهرداران، روسای شوراهای اسلامی و مدیران دستگاههای اجرایی این شهرستان و خادمین آستان قدس رضوی از برگزیدگان جشنواره تقدیر شد.


رئیس اداره کتابخانههای عمومی شهرستان بهار در این مراسم از رشد ۲۴ درصدی شرکت کنندگان این دوره نسبت به سال گذشته خبر داد و بیان کرد: ۷۰۳۹ نفر معادل ۵.۵ درصد جمعیت شهرستان بهار در دو بخش مکتوب و آنلاین از یک اردیبهشت تا ۲۰ تیرماه سالجاری در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان بهار شرکت کردند که این رقم نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد رشد را نشان می دهد.


معصومه فزونی افزود: ۳۱۲۳ نفر در بخش مکتوب، ۳۹۱۶ نفر در بخش آنلاین، ۱۳۳۷ نفر درقالب نقاشی، ۴۱۱۶ نفر به شکل چهار گزینه ای و ۸۸۷۳ نفر به صورت معرفی متن کتاب در این جشنواره شرکت کردند.


فزونی شرکت کنندگان جشنواره را ۴ رده سنی خواند و تصریح کرد: ۱۷۱۹ نفر از گروه سنی کودکان، ۱۳۵۹ نفر از نوجوانان و ۴۱۶۱ نفر در رده سنی جوانان و بزرگسالان شرکت کنندگان این دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان بهار بودند.


در ادامه مدیرکل کتابخانههای عمومی استان همدان بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی برای چهارمین سال متوالی توسط نهاد کتابخانه های عمومی، با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی به صورت چاپی و الکترونیکی، نشر و نهادینه سازی سیره رضوی و امام رضا(ع)، معرفی ابعاد شخصیتی کریمه اهل بیت(ع)، تولید و عرضه محصولات فرهنگی در حوزه رضوی و گسترش فعالیت های فرهنگی در جامعه برگزار شد.


عاطفه زارعی با بیان اینکه ۱۲ عنوان کتاب برای جشنواره معرفی شد و برگزاری جشنواره الکترونیکی و چاپی صورت گرفت، اظهار کرد: جشنواره با موضوعات امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، احمد بن موسی(ع) و امام جواد(ع) برگزار شد.


وی مجموع شرکت کنندگان در استان همدان را ۶۱ و ۲۲۵ نفر معادل ۳.۵ درصد جمعیت کل استان خواند و رشد ۲۴ درصدی شرکت کنندگان نسبت به سال قبل را مشهود دانست.


انتهای پیام
نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر