شهرستان بهار

۴۰۰ دانشجوی دانشگاه بوعلی بدون خوابگاه ماندند

شناسه خبر: ۸۹۸۵
 ۴۰۰ دانشجوی دانشگاه بوعلی بدون خوابگاه ماندند

مدیر امور دانشجویی دانشگاه بوعلی‌سینا با اشاره به هزینه کرد ۸۰۰ میلیون تومان برای سال تحصیلی جدید در جهت تعمیرات عمده و جزئی خوابگاه‌های پسران و دختران دانشگاه گفت: ۳۹۵۰ دانشجوی دختر و پسر دانشگاه بوعلی در ۱۶ خوابگاه‌ دانشگاه اسکان داده شدند.

به گزارش نشاط شهر، محمدجواد دکامی در گفتوگو با ایسنا، افزود: به علت محدودیتهای موجود در ایجاد فضای لازم برای اسکان دانشجویان به ویژه برای اسکان دانشجویان مقطع کارشناسی چندین سال است که با کمبود فضا مواجه هستیم به همین علت از اسکان دانشجویان پسر از ترم هفت به بعد و دانشجویان دختر از ترم هشت به بعد معذوریم و این موضوع به اطلاع دانشجویان از بدو ورود آنها به دانشگاه رسیده است.

وی افزود: امکان اسکان حدود ۳۰۰ نفر از دانشجویان پسر و کمتر از ۱۰۰ دانشجوی دختر با وجود تمام تلاشها به علت کمبود فضا فراهم نشد و این دانشجویان از آن دست افرادی هستند که مشغول تحصیل در ترم هفت و یا در حال گذراندن ترم مازاد هستند که با توجه به قانونی که به آن اشاره شد و به علت شرایط موجود، دانشگاه از ارائه خوابگاه به این افراد معذور است.

دکامی با اشاره به سطح خوابگاههای دانشگاه بوعلیسینا گفت: خوابگاه غدیر پسرانه و خوابگاه کوثر دخترانه در سطح یک و دو قرار دارند که به علت یکسان بودن قیمت سطوح یک و دو در یک رتبه قرار میگیرند و سایر سراهای دانشجویی در سطوح سه و چهار رتبه بندی میشوند که هزینه پرداختی دانشجو برای خوابگاه براساس قیمت مصوبی است که صندوق رفاه دانشجویان اعلام میکند همچنین پیش بینی میشود که در سال جدید با توجه به تعمیرات به عمل آمده، رتبه بندی بعضی از سراهای دانشجویی تغییر کند.

وی با تأکید بر اینکه به آن دست از دانشجویان که در شهرستانهای بهار، لالجین، صالحآباد و جورقان زندگی میکنند و بومی محسوب میشوند، از دادن خوابگاه به آنها معذور هستیم، اظهار کرد: به دانشجویان سایر شهرستانهای استان همدان و استانهای دیگر خوابگاه داده میشود و دانشجویان این شهرستانها نگرانی از جهت اسکان خود نداشته باشند.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه بوعلیسینا با اشاره به اینکه به تمام ورودیهای سال ۹۸ خوابگاه داده شد، افزود: برای آن دست از دانشجویانی که به صورت بدون آزمون وارد دانشگاه شدند نیز شرایط اسکان فراهم شد و در سالتحصیلی جدید دانشجوی جدیدالورودی که در سرای دانشجویی دولتی اسکان داده نشده باشد، نداریم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا دانشگاه با کمبود فضا برای اسکان دانشجویان مواجه است؟ خاطرنشان کرد: بخشی از خوابگاهها به علت قدمت بنا و سال ساخت نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارند همچنین برای کاهش هزینههای جاری نیاز است تا خوابگاههای خارج از دانشگاه را به داخل سایت دانشگاه منتقل کنیم تا علاوه بر فراهم شدن آسایش و امنیت لازم برای دانشجو، از هزینههای اضافی نیز کاسته شود که برای این دست از اقدامات نیاز به اعتبار است که میزان بودجه کنونی دانشگاه جوابگوی این اقدامات و نیز ارتقای سطح کیفی خوابگاههای موجود برای رفاه حال بیشتر دانشجویان نیست.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه بوعلیسینا با اشاره به اینکه جانمایی برای احداث خوابگاههای D۸ برای دانشجویان بین المللی و نیز بلوک چهار خوابگاه بعثت دخترانه انجام شده است، ادامه داد: این اقدامات در مرحله تهیه نقشهها قرار دارد که میزان هزینه کرد آنها از محل اعتبارات مصوب دانشگاه و صندوق رفاه دانشجویان تأمین خواهد شد.

دکامی با تأکید بر اینکه از مشارکت خیرین و بخش خصوصی برای بحث خوابگاههای دانشجویی استقبال میکنیم، ضمن اشاره به سنت حسنه وقف و مورد توجه قرار گرفتن آن، از تلاش دانشگاه برای یاری گرفتن از خیرین در این زمینه خبر داد.

وی همچنین با بیان اینکه شرایط خوابگاهی دارای تفاوتهایی است، اظهار کرد: دانشجویان توقع شرایط مطلوبی از زندگی در خوابگاه را نداشته باشند اما با تمام این تفاسیر فضای استاندارد برای خوابگاههای سطح یک و دو با احتساب فضای کمد، تختخواب، بالکن و ... چهار تا پنج مترمربع برای هر نفر است که تعداد افرادی که در یک اتاق امکان اسکان را دارند بین چهار تا هشت نفر است.

دکامی با اشاره به اینکه برنامه راهبردی دانشگاه حرکت در مسیری است که در صورت فراهم بودن شرایط بتوانیم تمامی متقاضیان واجد شرایط را اسکان دهیم، یادآور شد: امید است با مشارکت خیرین و بخش خصوصی از این ظرفیت در جهت افزایش فضای رفاهی برای آسایش و آرامش هرچه بیشتر دانشجویان بهره ببریم.

انتهای پیام
نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر