شهرستان بهار

در دیدار و دلجویی مسئولین استانی از غلامرضا بهاری :

سرمایه ی هر جامعه وجود علما، نخبگان و مشاهیر آن است

شناسه خبر: ۹۶۶۹
  سرمایه ی هر جامعه وجود علما، نخبگان و مشاهیر آن است

شهر بهار همواره مهد هنرمندان و شاعران گوناگونی بوده که هر کدام در زمان خود سکان شعر و ادب و فرهنگ این منطقه را در دست گرفته اند.

به گزارش خبرنگار نشاط شهر صبح امروز مسئولین استانی و شهرستانی با شاعر پیشکسوت بهار غلام رضا بهاری در منزل وی دیدار و دلجویی کردند.

شهر بهار همواره مهد هنرمندان و شاعران گوناگونی بوده که هر کدام در زمان خود سکان شعر و ادب و فرهنگ این منطقه را در دست گرفته اند.

استاد غلامرضا بهاری نیز یکی از همین اساتید برجسته زمان ماست که علی رغم کمی ها و کاستی های زمانه ذوق و قریحه خود را فراموش نکرده و استعداد و ذوق ادبی خود را به عرصه رسانده است؛

باید به وجود این افراد بزرگ افتخار کرد و باید این افراد را به همه مردم دنیا معرفی کرد تا نام آنان برای آیندگان جاودانه بماند و مقام آنها را باید گرامیداشت، و از حضور این عزیزان استفاده و بهره کافی برد.

شاعر نامی بهار غلامرضا بهاری را شاعر کهن بهار می نامند؛ وی متولد سال ۱۳۲۳ و بزرگ شده محله حسین بابا و نام پدرش فتح الله است.

در حال حاضر دو مجموعه کتاب شعر از غلامرضا بهاری منتشر شده که کتاب «بر فراز خلسه» شامل اشعار فارسی و کتاب «یانان دویغولار سسی/ صدای سوخته احساسات» شامل اشعار ترکی استاد است که در سال های اخیر توسط انتشارات سوره مهر تهران منتشر شده است. شش عنوان اثر تحقیقی و دیوان اشعار وی نیز در نوبت چاپ می باشد.

در این دیدار دکتر احمد احسانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تصریح کرد : سرمایه ی هر جامعه وجود علما، نخبگان، مشاهیر است که سال های متمادی زحمت کشیده اند و مایه خیر و برکت هستند و همانند شمعی می باشند که اطراف خود را روشن می کنند و حاصل عمر آنها روشنگری و آگاهی است.

مدیر کل عنوان کرد : استاد بهاری سال ها در زمینه فرهنگ و هنر تلاش کرده و ارج گذاری به این بزرگواران ارزش گذاری به تقدیس فرهنگ و هنر است.

احسانی اظهار داشت : در حوزه فرهنگ نیاز به همگرایی و هم افزایی داریم و در مناطقی که هم افزایی و همپوشانی بوده اتفاقات خوب فرهنگی رقم خورده است؛ با توجه به گذشته دیرینه این شهر؛ بهار در حوزه فرهنگ و هنر شاخص بوده و در گذشته نیز افراد شاخصی در همه زمینه های هنری داشتیم.

احسانی خاطر نشان کرد : از همکارانم در شهر بهار می خواهم که حتما مسیر توسعه فرهنگ و هنر را با قدرت پیش ببرند ما نیز در اداره کل در کنار شما خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی ارزنده در دیدار با شاعر پیشکسوت بهار غلامرضا بهاری خاطر نشان کرد : اهمیت و سختی شعر در فلسفه علوم به قدری دشوار است که وقتی علوم را مورد سنجش قرار دادند فلسفه از لحاظ سختی در رتبه دوم و سرودن شعر در رتبه اول قرار گرفته است.

امام جمعه گفت : برخی از سرزمین ها به خاطر وضعیت جغرافیایی یا عارف خیزند، یا شاعر خیزند و یا عالم خیزاند؛ منطقه همدان دارای هر سه ویژگی است، و خداوند تبارک و تعالی به استاد بهاری عنایت کرده تا قدم در این راه گذاشته است، با استناد به روایت ها اگر کسی شعری در شان اهل بیت عصمت و طهارت بسراید یک صله (پاداش) طلبکار است. بسیاری از صله ها را ما درک نمی کنیم و در حقیقت جایگاه این صله ها برای این دنیا نیست.

در انتها با اهداء لوح سپاس از زحمات این شاعر گرانقدر تقدیر به عمل آمد.

فردوس نبی پور

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر