شهرستان بهار

نگاه دانشگاهی یا نگاه سیاستمدارانه

شناسه خبر: ۹۸۸۱
نگاه دانشگاهی یا نگاه سیاستمدارانه

مشکل شهرستانهای بهار و کبودآهنگ این نیست که ۴۲ معلم غیر بومی استخدام کردند . مشکل شهرستان جوانان تحصیل کرده بیکار هستند ، مشکل افزایش سن ازدواج و آمار طلاق و نارضایتی زوجین از همدیگر است ، مشکل، امار سرسام آور معتادین است.


.
به گزارش نشاط شهر، برخی از آقایان در شهرستان بهار و کبودرآهنگ بعضا همدان موضوعی درباره " بکار گیری ۴۲ معلم غیر بومی در استان همدان" مطرح کرده اند

الله اعلم ، که با چه نیت هایی این چنین مطالبی را طرح میکنند ، در مقام داوری نیستم . مطرح کردن چنین موضوعاتی، در این موقعیت، غیر از نگاه سیاستمدارانه با جهت خاصی، معنایی نمی تواند داشته باشد ، در نگاه سیاستمدارانه جهت گیرانه، جنگ بر سر همان جهت خاصی است که قصد پرداختند به آن ندارم .

در نشریات و مجلات مطرح می کنند اول، ما طرح کردیم و دیگران جلو افتادن ، خواهشا بدانید در شهرستان کسانی هستند منطق و فلسفه خواندند و از چینش کلمات و جملات و لحن کلام شما، معنای کلام شما را بخوبی دریافت میکنند .

جمله اینکه ما، اول مطرح کردیم و دیگران راه افتادند ، نشان از جلب توجه مردم دارد .

مجلس نگاه اش بایستی ،نگاه تیز علمی و جراحی باشد نه نگاه سیاستمدارانه جهت دار.

برادران و خواهران، مشکل شهرستانهای بهار و کبودآهنگ این نیست که ۴۲ معلم غیر بومی استخدام کردند . مشکل شهرستان جوانان تحصیل کرده بیکار هستند ، مشکل افزایش سن ازدواج و آمار طلاق و نارضایتی زوجین از همدیگر است ، مشکل، امار سرسام آور معتادین است.

دو شهرستان بهار و کبودرآهنگ با وسعت جغرافیایی که دارند کارگاه های صنعتی پایدار در آنها وجود ندارد .

در سطح ملی ، نظارت مجلس که یکی از ارکان کار مجلس است بسیار ضعیف است . هر روز قیمت های سر به فلک کشیده، بر شانه های مردم سنگینی می کند. در چنین وضعیتی از وضعیت آشفته بازار خوردو، مسکن، بورس، ...
خبری نیست.

..... بفکر این افتادیم که ۴۲ معلم غیر بومی در استان استخدام شدند، میانگین حقوق یک معلم ۴ میلیون تومان است . واقعا با ۴ میلیون تومان یک جوان چگونه بایستی ازدواج کند!!؟ هزینه و مخارج زندگی اش را پرداخت کند!!؟؟

کشور در مقوله فرهنگ ، مشکلات حادی دارد، چالش های اعتقادی جوانان رمقی برایمان نگذاشته است.

بی عدالتی اجتماعی در جامعه موج می زند . ما دنبال مشکلات دسته چندم هستیم ، از ماست که بر ماست .

بیایم ، مشکلات دسته اول کشور و شهرستان برایمان مهم باشد و به دنبال سر و صداهای تبلیغاتی نباشیم .

شهدا رفتند و ما مانده ایم ، شهدا خون دادند ما حداقل از صداقت حرفایمان بگوییم .

دنیا محل گذر است و اگر در راستای صداقت و خدمتگزاری مردم نباشیم، بازنده میدان هستیم .

نگاه دانشگاهی مسیر راهگشای مشکلات کشور است. نگاه دانشگاهی ، نگاه نقادانه و بدون جهت گیری های خاص است نگاه تیز علمی ، مشکلات را با قلم جراحی می شکافد و با شجاعت حقیقت گرایانه برای مردم بیان میکند و نگاه دانشگاهی بدنبال شناسایی و حل معضلات است .

در نگاه دانشگاهی، برنامه برای مشکلات ارایه میشود و جایی برای هیاهوی تبلیعاتی نیست. در نگاه دانشگاهی بیان مشکلاتی که دیگران نیز می دانند بی فایده است برخی مواقع نیازی نیست همه چیز را رسانه ای کرد اگر رسانه ای شود نه تنها حل نمی شود بلکه راه حلش سخت تر نیز میشود ، صداقت و شفافیت رسانه ای موضوعی حرفه ای در اخلاق رسانه ای است که اگر لازم باشد بطور فنی بدان خواهم پرداخت. همان طور که در علم اخلاق آمده است که هر راستی را نباید گفت.
از صداقت و شفافت رسانه ای جوری می گویند که گویا ما مخالف صداقت رسانه ای هستیم.

اگر مسئولین شهرستان تصمیم بگیرند و اجازه بفرمایند با توجه به رشته تخصصی ایم ، اعلام آمادگی برای ارایه کارگاه "صداقت و شفافیت رسانه ای" میکنم.
در همان راستای رسالت شفافیت رسانه ای، در وسع خود موظف به بیان چنین مغلطه هایی در جامعه هستم تا مقدمتا باورهای مردم را کج و معوج نکنند.

دکتر وحید یادگاری سرور
مدرس حوزه و دانشگاه

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر