سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

شناسه خبر: 11452
رییس اداره هنری و سینمای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی «امید» ۱۳ مرداد در بهار خبر داد و گفت: ۱۵ برگزیده جشنواره تجلیل می‌شوند.

به گزارش نشاط شهر معصومه حدادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: جشنواره هنرهای تجسمی با هدف اشاعه و ترویج روحیه امید و نشاط اجتماعی، ارج نهادن به پدیدآورندگان آثار فاخر هنری و تبیین نقش هنر و هنرمندان به عنوان کنشگران موثر اجتماعی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره با موضوع «امید و نشاط اجتماعی» برگزار می‌شود افزود: بخش ویژه آن به موضوع دفاع مقدس اختصاص داده شده و با توجه به اهمیت والای ایثار و شهادت به تعدادی از هنرمندان که در بخش ویژه جشنواره شرکت کنند به انتخاب هیات داوران جشنواره، لوح تقدیر و جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

رییس اداره هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان بیان کرد: این جشنواره در سه بخش نقاشی، پوستر و عکس پذیرای آثار هنرمندان بود که ۴۵۰ اثر به دییرخانه جشنواره رسید.

وی با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار به دلیل استقبال هنرمندان تا ۸ مردادماه تمدید شده بود افزود: در سه بخش اصلی ۱۵ نفر مورد تقدیر قرار می‌گیرند اما در بخش ویژه دفاع مقدس ۳ نفر تجلیل خواهند شد.

حدادی در خصوص تغییر مکان برگزاری جشنواره نیز گفت: این جشنواره ابتدا قرار بود در ملایر باشد اما سپس با توجه به قرمز شدن وضعیت کرونا در ملایر، تصمیم به برگزاری در شهر بهار شد.

 

انتهای پیام /


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
فرهنگ و هنر