سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

رئیس ستاد انتخابات استان همدان نتایج ‌و جزییات آماری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان همدان و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ را اعلام‌کرد.

شناسه خبر: 11242

به گزارش نشاط شهر به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان بهار مصطفی آزادبخت گفت: یک میلیون و ۴۲۵ هزار و ۹۷۰ نفر از جمعیت استان همدان واجدشرایط شرکت در انتخابات هستند که از این تعداد ۶۵۰ هزار و ۴۲۰ نفر معادل ۴۵.۶ درصد در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

وی افزود: براساس نتایج حاصله، میزان آرای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در این استان به ترتیب حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی ۴۴۰ هزار و ۸۴۷ رای، عبدالناصر همتی ۶۲ هزار ۹۸۹ رای، محسن رضایی ۵۳ هزار و ۲۶۲ رای و سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نیز ۲۰ هزار و ۶۲۶ رای است.

به گفته آزادبخت، میزان مشارکت مردم شهرستان ها در انتخابات ریاست جمهوری نیز شامل شهرستان همدان ۳۹.۶ درصد، ملایر ۴۳ درصد، نهاوند ۵۱.۷ درصد، تویسرکان ۴۹.۷ درصد، کبودرآهنگ ۵۰.۹ درصد، اسدآباد ۵۰.۵ درصد، بهار ۴۹.۴ درصد، رزن ۵۲.۸ درصد، فامنین ۵۶.۵ درصد و درگزین ۵۵.۳ درصد برآورد شده است.

رییس ستاد انتخابات استان همدان اظهار داشت: در نتیجه انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ نیز  "فتح الله توسلی" با کسب ۳۶ هزار و ۲۹۳ رای حائز اکثریت آرا شده و به عنوان نماینده مردم این ۲ شهرستان راهی مجلس شد.

انتهای پیام/ 


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:

باید با در نظر گرفتن دغدغه‌های ۱۴ میلیون نفری که به نامزد پیروز رأی ندادند، اجازه ندهیم که آن‌ها مأیوس شوند / این انتخابات حاوی پیام‌های مهم کاهش مشارکت بود / عدم تمایل بخش قابل توجهی از مردم برای استفاده از حق انتخاب خود باید اهل سیاست را به خود بیاورد؛ نمی‌توانیم به راحتی از کنار آن بگذریم / مهم‌ترین نکته این است که این کاهش مشارکت برای ما تبدیل به یک مسئله جدی شود

آرشیو